05339116106
Destek Hattı:

Receiver ve Uydu Cihazları Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1- Satın almak istediğiniz çanak antenin boyasız korozif etkilere maruz kalabilecek olan sac anten olmamasına özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Saç anten çok değil bir yıl içerisinde havanın meteorolojik etkisinden dolayı paslanma ve çürümesine sebep olmaktadırki, bu durum çanak antenin parazitli, donuk, sinyali gidip gelmesine ve TV keyfinizin kaçmasına neden olur.

2- Satın almayı planladığınız Full HD veya Digital Receiver Uydu Alıcıları, Hd Receiver Uydu Alıcılarının servis ve garantisi açısından sadece belli bir bölgede değil tüm TÜRKİYE’yi kapsamış olmalıdır.    

3- Üniversal LNB ve diseqc switcin izole edilerek paslanmaya karşı önlem alınmasına dikkat edin. Aksi taktirde her şiddetli fırtınalı, rüzgarlı ve yağmurlu hava durumunda uydu çanak anten sisteminiz için sık sık servis çağırmanıza ve ekstra ücret ödemenize sebep olur.    

4- Uydu çanak anteninizin sinyal ayarlarında ve sağlam kurulumundan ince ayarın ve galvaizli paslanmaz civata ve somunlarının tam olarak iyi bir şekilde sıkılması ve açılmamasına dikkat edilmelidir. Bu yapılmadığı durumda uydu yayınlarında gidip gelmeler, donma ve görüntünün kırılmasına neden olur.    

5- Uydu anteni montajlarında kullanılan kablonun RG6 U6 olmasına ve fazla uzun olmamasına dikkat ediniz. Çünkü mesafe uzadıkça uydu sinyalleri de zayıflayacaktır. 

Web Tasarım: Horizon